Svalová hmota
Co je svalová hmota?
Abyste mohli ovlivnit svou svalovou hmotu a procento tělesného tuku, musíte nejprve znát své tělesné hodnoty. Lidé si často pletou budování svalové hmoty se spalováním tělesného tuku. Tyto dvě věci jdou často ruku v ruce, ale není to totéž. Svalová hmota zahrnuje hmotnost svalů ve vašem těle v kilogramech. Zatímco procento tělesného tuku měří množství tuku, které vaše tělo obsahuje, spalování tělesného tuku může být důsledkem nahromaděných svalů. Svaly jsou jako motory, pokud jde o spotřebu energie. Naše svalová hmota hraje zásadní roli, pokud jde o kondici. Když vaše tělo buduje svaly, spaluje energii a tuk po celou dobu. Čím více se vaše svalová hmota zvyšuje, tím rychleji je vaše tělo schopno spalovat kalorie/energii. To vede ke zvýšení vašeho bazálního metabolismu (BMR), to potom pomáhá při hubnutí. Svalová hmota zahrnuje hladké svaly, kosterní svaly a vodu obsaženou ve svalech. Kosterní svaly jsou nejviditelnější, když na nich není žádná vrstva tuku. Svaly se skládají z vody a bílkovin. Proto je důležité zařadit bílkoviny do upraveného stravovacího režimu.
Jak získat svalovou hmotu
Je rozdíl mezi nabíráním svalové hmoty u mužů a u žen. Muži mají vyšší produkci svalové hmoty než ženy; to se často používá jako výmluva, pokud jde o růst svalové hmoty. To neznamená, že ženy nemohou nabrat svalovou hmotu. Ve skutečnosti mohou i ženy zaznamenat velký nárůst síly a svalové hmoty a měly by své svaly trénovat stejně jako muži. Budování svalové hmoty se děje v posilovně, ale také v kuchyni. Budování svalové hmoty není jen o chození do posilovny a zvedání fitness nářadí, ale můžete ji budovat i jinými druhy tréninku, například jízdou na kole. Je tu také další důležité pravidlo, které je třeba si zapamatovat: strava pro svaly je stejně důležitá jako zvedání činek. Kombinujte trénink se správným stravováním. Jak si ale zajistit, abyste jedli dostatečně pro budování svalů? Nejprve musíte vědět, kolik kalorií potřebujete v klidovém režimu. To zjistíte tak, že si vypočtete bazální metabolickou spotřebu. Pak se ujistěte, že jíte více, než je tato hodnota. Sledujte výsledky. Pokud trénujete, ale hladina tuku se zvyšuje, snižte kalorický příjem. Pokud zůstáváte štíhlí, ale v posilovně neděláte žádné pokroky (a tím pádem nenabíráte svalovou hmotu), tak se ujistěte, že jíte více a správně s vyšším podílem bílkovin. Nejpřesnější způsob, jak změřit množství svalové hmoty a tělesného tuku, je použít váhu s tělesnou analýzou. Při snaze nabrat svalovou hmotu je také důležité, co jíte. Sledujte složky, které konzumujete: nejen množství kalorií, ale také živiny v nich obsažené. Obecně platí: jezte zdravě, pestře, jezte často a vyhýbejte se nezdravým potravinám. K budování svalů potřebuje vaše tělo bílkoviny. Proto je důležité zařadit do svého nového jídelníčku hodně bílkovin. Myslete na produkty jako je kuřecí maso, krůtí maso, jogurt, fazole, ořechy a různé druhy ryb. Nezapomínejte však, že potřebujete také sacharidy a zdravé tuky. Abyste nabrali svaly, udržujte svůj jídelníček pestrý a kromě potravin bohatých na bílkoviny jezte i dostatek zeleniny.
Tanita RD-953 – Osobní váha s tělesnou analýzou pro měření kvality ... více Tanita BC-333LE – Inteligentní osobní váha s tělesnou analýzou pro celou ... více
Chytrá osobní váha s tělesnou analýzou Tanita RD-953 černá
Chytrá rodinná váha Tanita BC-333LE - nejnovější model
Dalšími důležitými faktory pro nabrání svalů jsou:
Pijte více vody.
Nejen zvedejte činky, ale také odpočívejte.
Dbejte na to, abyste každou noc dostatečně spali.
Vyhýbejte se co nejvíce alkoholu.
Snažte se vyhýbat stresu, ten může mít negativní dopad na vaši cestu ke kondici.
Ne všechny svaly jsou stejné, a když rozvíjíte svalovou tkáň, ujistite se, že je to skutečně svalová hmota. Ne každý může trénovat svaly stejným tempem. Záleží na několika faktorech, například na tom, jak (rychle) vaše tělo reaguje. Ale je to také v genetice, záleží na věku, zkušenostech a „svalové paměti“. Svalová paměť? Když má vaše tělo zkušenosti s budováním svalové hmoty, dokáže ji budovat mnohem snadněji a rychleji.
Svalová rovnováha.
Při cvičení a růstu svalové hmoty je důležité vyhnout se svalové nerovnováze. K té dochází, pokud jeden sval sílí, ale protilehlý sval neroste odpovídajícím způsobem. Představte si například, že trénujete hrudník, ale zanedbáváte zádové svaly. Vpředu je větší napětí a vaše ramena se budou hrbit dopředu. To neznamená jen to, že vaše držení těla nyní připomíná držení těla gorily. Znamená to také větší tlak na vaše klouby, což může vést ke zranění. Proto je důležité, abyste svaly trénovali rovnoměrně. Tím zajistíte, že vaše držení těla zůstane rovné. To vypadá mnohem lépe a pomáhá předcházet zraněním. Pokud jste již nevyrovnaní, je na čase začít pracovat na svých nedostatečně vyvinutých svalech.
Jak měřit svalovou hmotu
Profesionální monitory tělesného složení TANITA dokáží velmi přesně změřit svalovou hmotu. Naše váhy jsou první volbou odborníků, pokud jde o fitness a hubnutí. Není divu, že je TANITA jejich volbou číslo jedna. Budování svalů má vliv i na vaši tělesnou hmotnost. Často to znamená, že nehubnete. Nabíráte svalovou hmotu a ztrácíte tuk. Na běžné váze to může být frustrující, protože vaše hmotnost bude vypadat stejně, ale ve skutečnosti se zlepšujete. Pomocí tělesných analyzátorů TANITA získáte přesný přehled o vašem tělesném složení a podrobné informace o svých pokrocích. Váhy se segmetální analýzou vám také zobrazí segmentové hodnocení svalové hmoty pro každou končetinu a trup zvlášť. Znalost rozložení svalů po jednotlivých segmentech vám pomůže vyhnout se nerovnováze. Naše váhy s tělesnou analýzou Tanita jsou skvělé pro stanovení cílů a jejich sledování. S chytrou váhou RD-545 HR změříte také srdeční tepovou frekvenci.
Tanita RD-545 HR – Nejpokročilejší osobní váha s tělesnou analýzou pro ... více Tanita BC-545N – Segmentární osobní váha s tělesnou analýzou s integrovanými ... více
Chytrá osobní váha Tanita-RD 545 HR s měřením srdeční frekvence
Osobní digitální váha Tanita BC-545 N se segmentální tělesnou analýzou